2012. augusztus 20., hétfő

Első bejegyzés

Üdvözlök mindenkit aki olvassa blogomat.
GYED-en töltött itthoni napjaim kevéske szabadidejében, szerelmese lettem nagyon sok lakberendezéssel, kreatív tevékenységgel, újrahasznosítással kapcsolatos témáknak. A mai napig nagyon sok hasonló - hazai és külföldi - oldalt végigolvastam, hasonló témákban. Nagyon sok kedvencem van, amiket nem győztem "könyvjelzőzni".
A blogírásban nagyon kezdő vagyok, így kérem mindenki nézze el "virtuális esetlenségemet".

Most már mondhatom, hogy lassan évek óta foglalkoztat a gondolat, hogy alkossak valami kreatív dolgot, ami varrással, kézimunkával kapcsolatos. Nagyon sok alkotót végignéztem, akik inspirálóan hatottak rám, az ötleteim azonban mégsem teljesen kiforrottak egyenlőre, nem szeretném, ha bármiféle lopási vád érne, nem szeretném más ötleteit a magaméként feltüntetni, még ha önkéntelenül is.
Szeretek varrni, többek között Tilda könyvből a figurák a nagy kedvencek, de kipróbáltam már sok mindent ebben a témában. Emellett szeretek gyurmázni (a süthető kivitelből, rengeteg a lehetőség benne), viszont sokan készítenek ékszereket belőle, így én szerettem volna felhasználni a gyurmafigurák és a varrás együttes erejében rejlő ötleteket. Talán ez az út járható lesz... majd meglátjuk.

Szeretnék némi magyarázatot adni a névválasztásomra is, mely egyben remélhetőleg a logóm és márkajelzésem is lesz egyszer a jövőben. Mikor első gyermekemet vártam, az egész család nagy izgalomban volt együtt velem, kiváltképp Édesanyám. Nagy tanakodás volt leendő gyermekünk névválasztása alatt, mert gondolom azt nem kell elmondanom és mindenki volt más hasonló helyzetben, hogy nem volt olyan név ami mindenkinek tetszett volna. Ez így természetes. De...amikor is egy idő után az ember megunja azt, hogy mindenhonnan kommenteket, véleményeket hall, hogy az éppen aktuális név miért nem jó, vagy nem passzol stb. egy idő után fárasztó, unalmas de legfőképp idegesítő lesz. Na ennek apropóján kitaláltuk a férjemmel, hogy ezek után a név a mi titkunk lesz. :D Anyukám végül ezt nagyon frappánsan megoldotta és onnantól csak Nyuszifülnek szólította a lányomat, miután megszületett akkor is. A név számomra innentől nagyon kedves lett, látva Anyukám örömét és szeretetét unokája felé. Azóta azonban szomorú módon sajnos már csak az Angyalok közül nézi az Ő Nyuszifülét, így a név Anyára való szüntelen emlékezésként és szeretetem jeleként alakult így. Remélem Ő is örül neki....

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése