2014. november 27., csütörtök

Szódabikarbónás gyurma diy


 Sokan kérdeztétek a szódabikarbónás gyurma receptjét, én is úgy találtam, meg kaptam is ezt a blogcímet,http://m.mindenegybenblog.hu/eletmod-egeszseg/igy-keszits-hofeher-karacsonyfadiszt ez alapján alkottam, nagyon jól leírja a blogszerző, tökéletesen követhető. Néhány tapasztalat:


- 2 bögre szódabikarbóna - ha jól emlékszem - 13 tasak volt, tehát legyen otthon sok, ha neki akartok állni. Nekem 2 zacskó volt itthon, szóval mentem vásárolni... :D
- Jót tesz neki, ha 1-2 napot folpackban, lezárt műanyag dobozban pihen a hűtőben, mert így is ragadni fog, de nem annyira mintha frissen dolgoznánk vele. Amúgy is meg kell várni, míg teljesen kihűl... :)
- Én úgy nyújtottam, mint ahogy a tésztát/marcipánt stb. csak keményítőt szórtam alá liszt/porcukor helyett.
- Amíg szárad meg kell forgatni, de nekem nagyon sok eltörött, tehát nem érdemes sokat piszkálni. Látszani fog a száradás, mert jóval fehérebb lesz. "Nyersen" inkább csontszínű.
- A mintás úgy készült, hogy csipkét nyújtottam bele, és utána szaggattam ki.

És íme az eredmény:




Remélem tudtam segíteni, mindenkinek kellemes alkotást, és karácsonyi készülődést.  :)

2014. november 9., vasárnap

Angyalszárnyak, szarvasok, tasakok, alátétek....nagyon szeretem a karácsonyt! :)


A szarvasos szívekről már készült kép, most végre azonban teljes végeredménnyel tudom megmutatni, ahogy a fejemben kialakult.  



 




 Készítettem kérésre tányéralátétet barna szalaggal is, így nem csak karácsonykor használható.





Itt pedig a piros variációból egy részlet


És akkor jöjjön a címben szereplő angyalszárny, ami igazából girland lesz családnevekkel. Teljes egészében még nem tudom megmutatni, nincs kész, néhány munkafázis fotó készült csak. A héten remélhetőleg már össze tudom állítani és hozom is a képet, ha nem bénázom el ismét.....



.....mert a piros ajándéktasakok varrása közben (még jó, hogy piros volt, és persze fotó sem készült róla :) ) annyira pontosan sikerült géppel végigvarrnom a bal kezem mutatóujját, hogy ha szándékos lett volna se sikerült volna tökéletesebbre. Egyből mindjárt tűt is kellett cserélnem, mert az ujjam fogva tartotta, az alsó szál lefogyott, azt is gyorsan pótoltam..... persze miután futottam 3 kört, hogy mivel és mégis hogyan húzzam ki a tűt a mégbénább jobb kezemmel. :D Volt már a héten egy ilyen "mivel érdemeltem én ezt ki - napom" szóval ennél a pontnál már nem is csodálkoztam. :) Most kicsit érzéketlen a varrós ujjam, van rajta egy be és egy kimenti  nyílás, és új tű a varrógépben.... :) De nem adtam fel, visszaültem! :)


Viki kért tőlem egy romantikus, sok csipkés, vintage szíves lógót, ezt még sikerült a bénázásom előtt elkészítenem, remélem eltaláltam a szobája stílusát és az Ő ízlését.




 Ez a szív pedig csak úgy készült, mert nagyon tetszik a mondat, így szerettem volna mindenképpen valamire feltranszferálni. Hát mire másra mint szívre...

"Home is where our story begins"