Van nekünk egy hétvégi házunk, amolyan ha nincs semmi dolgunk kiszaladunk, takarítunk, füvet nyírunk (na jó, ezt nagyon ritkán műveljük, mert valaki mindig megelőz minket, mivel Édesanyám testvérével közös az ingatlan :D) meg néha sütögetünk is az udvaron. Ahogy az idő engedi....sajnos idén már nem. Na de nem is ez a lényeg. A ház anyai nagymamámé volt egykoron, és még akadnak benne kincsek jócskán. Imádom, a pincétől a padlásig. Nagyon öreg nagyon romos, de megígértem magamnak, hogy amit lehet igyekszem megmenteni belőle, mert annyira szép dolgokat találni és biztosan Édesanyám is nagyon örülne neki.
Elsőnek hoztam haza egy széket. Ősrégi, szépen kidolgozott, még emlékszem rá én is üldögéltem rajta a teatűzhely mellett a mamánál. A férjem nem volt boldog tőle, mert ez tényleg régi darab, szerinte nem is nagy szám, de én úgy gondoltam szuper lesz a varrógépemhez (igazi "kopott elegancia"). Kicsit rendbe szedem, kicsit lecsiszolom, lefestem és bekerül a helyére...igen ám, de mikor hazahoztuk akkor vettem észre, hogy sajnos az idő vasfoga, de legfőképpen a fa legnagyobb ellensége a szú, előszeretettel "fogyasztott" már belőle. Így férjem kemény ráhatására nem került be a lakásba, mert azzal érvelt, hogy nem akar új parkettát lerakni (megjegyzem, azért én boldog lettem volna, ha a mostani parkettánkat kénytelenek vagyunk, gyönyörű hajópadlóra vagy csak akár hasonló mintázatúra lecserélni :D).
Így a csodaszép székem maradt eredeti formájában, az erkélyen nagyon sokáig, árván. 1 hete azonban rendet raktam odakinn és végül megtalálta méltó helyét is, a kedvenc Erica (azt hiszem ez a virág neve) virágom virágtartójaként. Az ülőfelületére ráfért volna ugyan a javítás, de mivel nem használjuk úgysem rendeltetésszerűen, így gondoltam miért ne maradhatna ilyen. És íme:
Én imádom! :)
