2012. november 29., csütörtök

Karácsony ismét


Végérvényesen elkezdődött a karácsonyi készülődés. Lassan jönnek a kérések is, igyekszem utolérni magamat varrás terén, ami nem mindig sikerül, tekintve, hogy a varrógépem a szerelőbácsinál állomásozik. De amit lehet csinálom kézzel, gyorsan amit tudtam összevarrtam, amihez feltétlenül a gép szükségeltetett. Itt is van egy ilyen darab, egy nagyon kedves barátnőm kért az Ő cuki fiacskájának varrott adventi naptárt. Mivel ez azonban december 1-től aktuális, hamar elkészítettem neki, jó kis zsebekkel melyek sok mindent el tudnak rejteni. Drága Nikim, használjátok szeretettel :)



 

 


 

 És készült még - szintén kérésre - ovis ünnepségre "karácsonyfadísz-mézi". A kis csizma prototípus lett, csak mutatóba, így Ő itthon marad nálunk és a mi karácsonyfánkat fogja ékesíteni.




Hamarosan érkeznek még szívecskék névvel, karácsonyi dekorációnak...de a hétvégén gyorsan még mi is feldíszítjük a lakást.

2012. november 16., péntek

Hamarosan karácsony

Az ember míg gyerek, nagy izgalommal várja a KARÁCSONYT....így csupa nagy betűvel. Az én gyermekkoromban nem voltak még plázák, multik, akik már október közepén képesek a karácsonyi hangulatot "lelőni". Nálam akkor kezdődik el minden, amikor esik annyi hó, hogy ha a járdán sétálok, ropog a talpam alatt, és az autóba beülve bekapcsolom a rádiót, rögtön a szokásos karácsonyi klasszikusok ütik meg a fülemet. Igaz mostanában nem kényeztet minket a természet a fehér karácsonnyal, de én minden évben újra reménykedem, hogy na talán idén, mégis csak...hiszen úgy az igazi. Mondom ezt én, aki nagyon fagyos, utálja a hideget, a havat. De legfőképp azért okozna örömet, mert amióta én is Anya vagyok, tudom, hogy a gyerekeknek nincs is annál nagyobb élmény. Már alig várom, hogy jó kis forrócsokival, vagy habos kakaóval rontsam el őket, engem meg az én drága férjem utolérhetetlen forralt bora kényeztessen, vagy sétálhassunk a hangulatos karácsonyi vásárokban, hogy utána beüljünk valahová melegedni egy kávéval, teával.

Évekkel ezelőtti karácsonyi élményem: Győrben, a sétáló utcán volt egy kis üvegfalú "bódé". Sokszor jártunk ott a férjemmel, akkor még gyermekek nélkül, mert isteni finom puncsot lehetett kapni. Egy alkalommal le is ültünk kicsit melegedni és nekünk az ott üldögélő, nézelődő vendégeknek felszolgáltak a finom meleg italok mellé egy szelet zsíros kenyeret, lilahagymával....mint a "ház ajándéka" . Mondanom sem kell, meg voltunk lepődve, ám nagyon jól esett mindkettőnknek. Hát ez is jó még a karácsonyban. :)

Na de visszatérve az ünnepi készülődéshez. Az idei évben én is hamarabb nekiálltam a varrogatásnak, mivel drága fiam Balázs, nem szerette már a hasamban sem, ha sokat ültem a varrógépnél....amióta pedig itt mászkál mellettünk, azóta meg pláne.
Íme tehát itt van néhány karácsonyi dekoráció, még nem az eredeti helyén. Reményeim szerint, új gazdára találnak majd (erről egy későbbi bejegyzésben :D), amelyik pedig itt marad, a mi lakásunk dísze lesz:





Vidám karácsonyi mackók    











 



2012. november 14., szerda

 Újabb szivecskék

Néhány mostanában készült darab, mely már átadásra került és nagy  örömöt okozott. A első néhány képen egy nagyon kedves ismerős házaspár családja bővült egy ifjú hölggyel, így a már meglévő "névtáblát" bővíteni kellett az új névvel. Kicsit más formában, más színvilággal, olyannal mely most annyira kedves nekem:






A következőkben pedig ismét egy nászajándék, mely drága Húgom egy tündéri főiskolás csoporttársának készült,  aki talán az elsők között a szakról férjhez menésre adta fejét. Ezúton is sok szeretettel gratulálok drága Vivi, sok sok boldogságot nektek. A fotók már tőle érkeztek...




Hamarosan pedig már a karácsonyi készülődésről hozok fotókat...