2013. október 7., hétfő

Wörthersee...gyönyörű


2 éve születésnapomra (kis Bazsimmal a pocakban) a férjemtől egy lehetőséget kaptam ajándékba, hogy választhatok hová szeretnék menni egy teljes, kettesben eltöltött napra kirándulni.  Mivel vízimádó vagyok szeretem a hangulatos tavakat, és 1 nap alatt nem volt nagy esélyünk túl messze menni kocsival, így a szomszédos Ausztria gyöngyszemét a Wörth-i tavat választottam. És milyen jó ötlet volt. Már akkor tudtam, hogy ide még vissza kell jönnünk. Mivel akkoris is most is szezonon kívül voltunk a környék - ami amúgy turista és nyaralóparadicsom - nyugodt és csendes volt. Idén sajnos az időjárás nem a mi oldalunkon állt, de ez nem szegte kedvünket, még a ködös párás időben is csodaszép volt minden. Sok minden nem változott a 2 év alatt, de még így is láttunk új dolgokat, noha a hely,  a tó nem nagy, de még mindig csak az egyik oldalát jártuk igazán végig. Szerintem megyünk még.... :)

...és tudom, tudom a képek nem adják vissza azt az élményt, amit személyesen átél az ember, de azért itt egy kis ízelítő, próbáljátok meg odaképzelni magatokat... 






Gyönyörű kastély



Egy valamikor szebb napokat látott étterem teraszlámpái...szerintem nagyon hangulatos lehetett


 
A mindig szép osztrák muskátlik




Apró ajándékbolt és kávézó egyben

Valahogy mindig megtalálnak ezek a kis "álomüzletek" :)

Gyönyörű szálloda Veldenben

Óriási tökök

Gyönyörű őszi dekoráció


Hangulatos kikötő, nyáron biztosan óriási a nyüzsgés itt


Vajon, hogy csinálják, hogy mindig minden virág ilyen színpompás

2013. október 1., kedd

És akkor jöjjön az új

Végre elkészültek a képek a régi-új hálószobáról. A dekorációk még hiányosak sajnos, és azt hiszem egyenlőre így is marad, mert aprócska Balázs-kezek elől jelenleg semmi sincs biztonságban.

Először szeretnék mutatni nektek egy lámpát. Egy régi rizspapíros IKEA lámpa volt, aminek elszakadt a papírja, rozsdásodott a talpa, szóval beteg volt szegény nagyon. Évek óta vár a sorára, hogy megjavítsam, de nagyon sok ötletem közül nem tudtam melyiket valósítsam meg vele kapcsolatban. Aztán jött a csipkemánia...

Ilyen volt előtte:



És ilyen lett utána:




Egyszerűen csak lefújtam  fehér sprayfestékkel a talpát, és a rizspapír helyett kapott egy fehér vászonborítást és egy réteg krémszínű csipkét. A vászon azért kellett a csipke alá, mert nem akartam túl intenzív fényt. Igaz így elveszti a sejtelmes csipke-árnyékát, de így is gyönyörűen látszik a mintája felkapcsolt állapotban.

És akkor jöjjön még néhány további részlet a szobáról. Aki látta az előző állapotot, bizonyjára érezni fogja a hangulati változást. Én minden nap elámulok rajta, hogy mennyivel jobb ez így a szememnek.

 Végre helyet kapott a gyönyörűséges IKEA kaspóm is. Igazából egy szép szobapáfrányt szerettem volna bele, de mivel volt már kísérletem a páfránnyal, és mondanom sem kell nem úgy végződött ahogy szerettük volna (sem én, sem a páfrány :D), így úgy döntöttem ez a futós szobanövény - mivel nagyon szeret nálunk - kerül ide.
A mellette lógó mécsestartó egyszerű rafaello-s húsvéti tojás műanyag részéből készült. Hugicám nagy raffaello-fan nálunk és félre tette nekem ezt a darabját, a többi része ki tudja hova lett....:) Sokáig hányódott nem igazán tudtam mit kezdeni vele, és akkor jött az én tesóm két doboz dekorkaviccsal a kedvenc színeimmel...és ez lett belőle.


 A fémdobozok nagy kedvenceim, a pöttyös különösen praktikus, papírzsepit tartok benne, amit az apró Balázs kezecskék sem tudnak még kinyitni...és széttépni, kiszórni. :) A másik doboz még egyenlőre várja feladatát...



Lecseréltem a narancs színű falhoz passzoló vanília-narancs függönyömet is egyszerű-egyszínű fehérre. Sikerült piacolnom egy hatalmas, hibátlan darabot mindösszesen ezer forintért.


 A varrósarkom, ami nem túl nagy, így ebből kifolyólag mindig káoszos, még ha éppen nem dolgozom akkor is.



Szeretem a dobozokat, üvegeket - főleg a csatos tetejűeket - próbálok rendszert vinni néha a káoszba... és ez a cuki tűpárnát, ami szintén saját gyártású.