2013. október 1., kedd

És akkor jöjjön az új

Végre elkészültek a képek a régi-új hálószobáról. A dekorációk még hiányosak sajnos, és azt hiszem egyenlőre így is marad, mert aprócska Balázs-kezek elől jelenleg semmi sincs biztonságban.

Először szeretnék mutatni nektek egy lámpát. Egy régi rizspapíros IKEA lámpa volt, aminek elszakadt a papírja, rozsdásodott a talpa, szóval beteg volt szegény nagyon. Évek óta vár a sorára, hogy megjavítsam, de nagyon sok ötletem közül nem tudtam melyiket valósítsam meg vele kapcsolatban. Aztán jött a csipkemánia...

Ilyen volt előtte:



És ilyen lett utána:




Egyszerűen csak lefújtam  fehér sprayfestékkel a talpát, és a rizspapír helyett kapott egy fehér vászonborítást és egy réteg krémszínű csipkét. A vászon azért kellett a csipke alá, mert nem akartam túl intenzív fényt. Igaz így elveszti a sejtelmes csipke-árnyékát, de így is gyönyörűen látszik a mintája felkapcsolt állapotban.

És akkor jöjjön még néhány további részlet a szobáról. Aki látta az előző állapotot, bizonyjára érezni fogja a hangulati változást. Én minden nap elámulok rajta, hogy mennyivel jobb ez így a szememnek.

 Végre helyet kapott a gyönyörűséges IKEA kaspóm is. Igazából egy szép szobapáfrányt szerettem volna bele, de mivel volt már kísérletem a páfránnyal, és mondanom sem kell nem úgy végződött ahogy szerettük volna (sem én, sem a páfrány :D), így úgy döntöttem ez a futós szobanövény - mivel nagyon szeret nálunk - kerül ide.
A mellette lógó mécsestartó egyszerű rafaello-s húsvéti tojás műanyag részéből készült. Hugicám nagy raffaello-fan nálunk és félre tette nekem ezt a darabját, a többi része ki tudja hova lett....:) Sokáig hányódott nem igazán tudtam mit kezdeni vele, és akkor jött az én tesóm két doboz dekorkaviccsal a kedvenc színeimmel...és ez lett belőle.


 A fémdobozok nagy kedvenceim, a pöttyös különösen praktikus, papírzsepit tartok benne, amit az apró Balázs kezecskék sem tudnak még kinyitni...és széttépni, kiszórni. :) A másik doboz még egyenlőre várja feladatát...



Lecseréltem a narancs színű falhoz passzoló vanília-narancs függönyömet is egyszerű-egyszínű fehérre. Sikerült piacolnom egy hatalmas, hibátlan darabot mindösszesen ezer forintért.


 A varrósarkom, ami nem túl nagy, így ebből kifolyólag mindig káoszos, még ha éppen nem dolgozom akkor is.



Szeretem a dobozokat, üvegeket - főleg a csatos tetejűeket - próbálok rendszert vinni néha a káoszba... és ez a cuki tűpárnát, ami szintén saját gyártású.











Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése