2013. október 7., hétfő

Wörthersee...gyönyörű


2 éve születésnapomra (kis Bazsimmal a pocakban) a férjemtől egy lehetőséget kaptam ajándékba, hogy választhatok hová szeretnék menni egy teljes, kettesben eltöltött napra kirándulni.  Mivel vízimádó vagyok szeretem a hangulatos tavakat, és 1 nap alatt nem volt nagy esélyünk túl messze menni kocsival, így a szomszédos Ausztria gyöngyszemét a Wörth-i tavat választottam. És milyen jó ötlet volt. Már akkor tudtam, hogy ide még vissza kell jönnünk. Mivel akkoris is most is szezonon kívül voltunk a környék - ami amúgy turista és nyaralóparadicsom - nyugodt és csendes volt. Idén sajnos az időjárás nem a mi oldalunkon állt, de ez nem szegte kedvünket, még a ködös párás időben is csodaszép volt minden. Sok minden nem változott a 2 év alatt, de még így is láttunk új dolgokat, noha a hely,  a tó nem nagy, de még mindig csak az egyik oldalát jártuk igazán végig. Szerintem megyünk még.... :)

...és tudom, tudom a képek nem adják vissza azt az élményt, amit személyesen átél az ember, de azért itt egy kis ízelítő, próbáljátok meg odaképzelni magatokat... 






Gyönyörű kastély



Egy valamikor szebb napokat látott étterem teraszlámpái...szerintem nagyon hangulatos lehetett


 
A mindig szép osztrák muskátlik




Apró ajándékbolt és kávézó egyben

Valahogy mindig megtalálnak ezek a kis "álomüzletek" :)

Gyönyörű szálloda Veldenben

Óriási tökök

Gyönyörű őszi dekoráció


Hangulatos kikötő, nyáron biztosan óriási a nyüzsgés itt


Vajon, hogy csinálják, hogy mindig minden virág ilyen színpompás

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése