És azt hiszem megérdemel egy új bejegyzést a következő téma...legalábbis számomra. Óvodában voltunk a hét elején szülői értekezleten. Sok jót hallottunk a gyerekekről, és természetesen ilyenkor a praktikus dolgokra is kitérnek az Óvónők.
Az első ilyen kérdés, mivel minden kislány szinte kivétel nélkül hosszú hajú, és sok hajgumival és csattal érkeznek a oviba, lefekvéskor mindig összekeverednek a kellékek. Ennek a helyzetnek a megoldására kérték az Óvónők, hogy vigyünk valamit, amibe mindenki belepakolhatja a sajátját. Gondoltam varrok az én Dorkámnak egy kis zsákot, van sok csodaszép Tilda és Patchwork anyagom, még nem mertem semmire se felhasználni, vártam a különleges alkalmat erre. És elérkezett :) De úgy gondoltam ha már Dorkának varrok, miért ne készítsek a többi kishölgynek is, így egységesen mindenki tudni fogja, hol a hajgumik helye. Megkérdeztem hát a lányok jeleit, és 1 nap alatt elkészült - egész pontosan nem is tudom kb. 12-13 db zsákocska, névvel, jellel hímezve, gyönyörű, színes anyagokból. Remélem mindenki örült neki, és praktikus is.
Következő téma, természetesen a közelgő farsang, amire az én lánykám is nagyon régóta készül. Ám sajnos rossz hírrel jöttünk haza, mivel kérték az Óvónők, - mert nagyrészt csak kicsi, tehát kiscsoportos gyerekek járnak a csoportba - hogy ne öltözzenek jelmezbe, mert nagyon nehéz koordinálni a gyerekeket, és egész nap nem is bírják a sok kellékkel. Így hát hazaérkezvén próbáltam óvatosan beadagolni lányomnak, hogy most nem lehet Hamupipőke az ovis farsangon, de itthonra elkészítem neki a jelmezt (már úgyis beszereztem hozzá mindent). Kompromisszumos megoldásként pedig felajánlottam neki, hogy a nemrég elkészült balerina-tütüt elviheti, ebbe még az Óvónénik is beleegyeztek. Íme hát a tütü:
Az első ilyen kérdés, mivel minden kislány szinte kivétel nélkül hosszú hajú, és sok hajgumival és csattal érkeznek a oviba, lefekvéskor mindig összekeverednek a kellékek. Ennek a helyzetnek a megoldására kérték az Óvónők, hogy vigyünk valamit, amibe mindenki belepakolhatja a sajátját. Gondoltam varrok az én Dorkámnak egy kis zsákot, van sok csodaszép Tilda és Patchwork anyagom, még nem mertem semmire se felhasználni, vártam a különleges alkalmat erre. És elérkezett :) De úgy gondoltam ha már Dorkának varrok, miért ne készítsek a többi kishölgynek is, így egységesen mindenki tudni fogja, hol a hajgumik helye. Megkérdeztem hát a lányok jeleit, és 1 nap alatt elkészült - egész pontosan nem is tudom kb. 12-13 db zsákocska, névvel, jellel hímezve, gyönyörű, színes anyagokból. Remélem mindenki örült neki, és praktikus is.
Következő téma, természetesen a közelgő farsang, amire az én lánykám is nagyon régóta készül. Ám sajnos rossz hírrel jöttünk haza, mivel kérték az Óvónők, - mert nagyrészt csak kicsi, tehát kiscsoportos gyerekek járnak a csoportba - hogy ne öltözzenek jelmezbe, mert nagyon nehéz koordinálni a gyerekeket, és egész nap nem is bírják a sok kellékkel. Így hát hazaérkezvén próbáltam óvatosan beadagolni lányomnak, hogy most nem lehet Hamupipőke az ovis farsangon, de itthonra elkészítem neki a jelmezt (már úgyis beszereztem hozzá mindent). Kompromisszumos megoldásként pedig felajánlottam neki, hogy a nemrég elkészült balerina-tütüt elviheti, ebbe még az Óvónénik is beleegyeztek. Íme hát a tütü:
| Modellemmel, így talán jobban látszik a tütü is. |
A Hamupipőke "itthoni jelmez" még készülőben, fotózom a folyamatot is, remélem olyan lesz, mint amilyennek elképzeltem.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése