2013. február 12., kedd

Érkezzenek a modellek, tulajdonosok


Néhány  dolog ami mostanában készült. Nagy farsangi készülődésen vagyunk túl, legalábbis az én lánykámmal. Kapott egy Hamupipőke szoknyát, abronccsal, kék szaténból, ahogy illik. Életemben először varrtam számomra bonyolult ruhadarabot, nagyon boldog volt, tetszett neki, napokig ebben közlekedett itthon. Szerettem volna még az ujját "puffosra" húzni, meg gyöngyökkel, flitterekkel díszíteni a szoknyát, és egy hosszú kesztyűvel megkoronázni az öltözéket, de erre nem került sor, mert azonnal fel kellett "öltenie" :) . Aztán az abroncs lekerült, mert közlekedni nehéz volt vele itthon, de még előtte sikerült egy fotót készíteni róla.


Sajnos az oviba nem jutottak el a jelmezek - sem a fenti, sem a balerinatütü - mert kiscsoportosok lévén, nem volt jelmezes farsang (erre sajnos utólag derült fény, mikor már teljes izgalomban készültünk az öltözékekkel). Csak, hogy azért ne legyen nagy a szomorúság, és mégis legyen valami kis Dorkámnál amit én készítettem, megegyeztünk, hogy egy varázspálca kíséretében megy farsangolni. 


 


Aztán....két tündéri kiscsajnak - akik igazából már nagylányok - készült 1-1 Ördöglányszoknya, szintén tüllből.  Egy jó tanács azoknak, akik nekiállnának a készítésnek: 
A folyamat abszolút nem bonyolult. A gumiszalag a legalkalmasabb - erre csomózzuk fel a tüllcsíkokat duplán-, amire én először szaténszalagot varrtam körbe, hogy szép legyen, de így elvesztette rugalmasságát a gumi, hiába nyújtottam varrás közben, így értelmetlenné vált a gumi. Majd kipróbáltam simán szalagra kötözni, de úgy meg nehezen szabályozható a derékméret, mivel a tüll nem csúszik olyan könnyedén a szalagon. Így végül maradt az egyszerű fekete ill.fehér gumipánt, a tülltől úgysem látszik, ha szépen el van rendezve. Készül majd még, két törpillának, képeket később hozok róla.

Jázminnál a  jelmez többi kelléke nagyon ügyes anyukája keze munkáját dicséri.  Imént érkezett a fotó, teljes díszben, és az üzenet tanúsítványa szerint nagy sikere volt.  



Drága Lilla, pedig aki szintén piros tütü-t kapott végül úgy döntött, hogy balerina lesz, és még a jelmezversenyt is megnyerte vele. 



Köszönöm anyukák, lányok a fotókat, nagy boldogság ez nekem, hogy ilyen sikert aratott az én kezem munkája. Bár ehhez kellettek a Ti csudaszép modelljeitek is... :D

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése